Komisyonların Klavye Sınavına yazısına ilişkin Beyan

Yazan: 10 Kasım 2017  
Kategori: 4-Haberler

 

 

Merhabalar

 

Kıymetli Kamuoyu

 

Bir takım Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlıkları tarafından bünyesinde bulunan Yargı Çalışanı Arkadaşlarımıza yönelik Klavye kursuna katılmadıkları takdirde tayin hususunun tebliğ edildiği üzülerek görülmüştür.

 

Yargı Çalışanları icra ettiği meslek, yüklendiği misyon ve vizyon gereğince böyle bir uygulamanın Yargı Çalışanları arkadaşlarımıza ve Yargı Camiası adına büyük bir üzüntü verici durumdur.

 

Yargı’daki aksaklıkların sorumlusu sadece Yargı Çalışanları üzerine yıkılarak günü kurtarma gayesi son derece yanlış bir husustur.

 

Yargı Çalışanları 3 dakikada 90 kelime yazan değil, Yargının tüm çilesini, eza ve cefasını çeken mutfak kısmında bulunan kişilerdir. Böyle bir uygulama kıymet arkadaşlarımız için son derece yaralayıcı ve il dışı tayin hususunda mobinge varan bir uygulamadır.

 

Tabiri caiz ise kıyasen bir misalleme yapılacak olursa Emniyet Camiasında bulunan tüm Kolluk Kuvvetlerini silahı ile hedef tuturamayanların mesleki yetersizliği gibi bir nokta söz konusu olur ki büro kısmında çalışan kolluk kuvvetine yapılan yanlış bir uygulama olacaktır.

 

Yargının her birimi ayrı ayrı vazifelere mahsus olup yüklendiği misyon ve vizyon gereği Yargının vakarını üzerinde taşıyan tüm meslektaşlarımıza karşı yapılan bu durumu üzülerek bildirmekteyiz.

 

Tüm kamuoyuna saygı ile arz olunur.

 

İbrahim BAŞYURT

 

Yargı Çalışanları Derneği (YARDER) Genel Başkanı

Bu yazı 164 defa okundu.

Yorumlar


Yorumunuzun yanında istediğiniz resmin görünmesini istiyorsanız gravatar edinin!